Kurs SRS

Posted Opublikowane przez admin w Aktualności Oddziału
Lip
15

Zespół firmy SRS organizuje CME/CPD akredytowany kurs przeglądu systematycznego  prowadzony przez międzynarodowych  naukowców z Uniwersytetu w Nottingham. Jego celem jest  przygotowanie studentów do pisania systematycznych prac  poprzez demonstracje i praktyczne ćwiczenia  uczestników z trenerem,  z wykorzystaniem przewodnika „Review Manager” (RevMan) jak i oprogramowania:  Endnote. Kurs  prowadzą  doświadczeni profesorzy z Uniwersytetów z Anglii i z Chin: prof. Clive Adams i  prof. Jun Xia.

 

Szczegóły o kursie SRS:

 

Kurs SRS jest systematycznym przeglądem interwencji w stylu Cochrane’a. W związku z tym, że jest to kurs wprowadzający w arkana wiedzy w tej dziedzinie, nie jest wymagana wcześniejsza znajomość systematycznego przeglądu.

 

Studenci zapoznają się z  zagadnieniami:

  • Identyfikacji i formułowania pytań do recenzji
  • Zrozumienia i opracowania strategii wyszukiwania artykułów recenzji 
  • Zarządzania wynikami wyszukiwania systematycznego 
  • Wyodrębniania danych i oceniania ryzyka stronniczości uwzględnionych badań
  • Zrozumienia i przeprowadzenia wyodrębnionych syntez danych oraz zastosowanie metodologii
  • Samodzielnego przeprowadzania badań

 

Aby  wziąć udział w organizowanym kursie nie jest wymagana żadna wcześniejsza wiedza z zakresu tematyki prowadzonego szkolenia, jednak w celu osiągnięcia maksymalnych efektów, prosimy o rozważenie tematu PICO oraz o przygotowanie własnej poglądowej recenzji przed rozpoczęciem zajęć. 

SRS jest zarejestrowany w Wielkiej Brytanii, Chinach i Malezji. Zespół projektowy SRS składa się ze specjalistów, doświadczonych recenzentów systematycznych, metodologów, statystyków i ekspertów klinicznych.

 

W przypadku dodatkowych pytań proszę o elektroniczny kontakt:

aleksandra.czerwiakowska@gmail.com

Rezerwacja dostępna poprzez stronę:

https://reviews-solutions.com/

 

Z wyrazami szacunku

Mgr Aleksandra Czerwiakowska