The International eHealth, Telemedicine and Health ICT Forum for Education, Networking and Business
W dniach 22-24 kwietnia 2015 r., w Luxemburgu odbyła się 13 coroczna konferencja International Society for Telemedicine & eHealth (ISfTeH). Udział w Konferencji wzięli m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, WHO oraz znaczących, międzynarodowych organizacji profesjonalistów ochrony zdrowia, inżynierów, techników różnych dziedzin zajmujących się informatyzacją w ochronie zdrowia i wdrażających innowacyjne projekty do praktyki w tym sektorze.
Podczas dwóch dni intensywnych sesji i debat, warsztatów pokazano wiele ciekawych rozwiązań monitorowania parametrów życiowych na odległość, systemy informatyczne pozwalające na dzielenie się informacją i analizę zdarzeń medycznych, możliwość zastosowania elearningu w kształceniu zawodowym, a także monitorujące wydatki na ochronę zdrowia. Wysłuchano ponad 220 referatów. Odrębną sesję zorganizowano dla studentów, którzy przedstawiali swoje prezentacje za pomocą łączy teleinformatycznych.
W konferencji uczestniczyli także przedstawiciele instytucji realizujących projekty w Polsce. Prof. R. Krzemieniewski z UM w Poznaniu zaprezentował innowacyjny model monitorowania wydolności oddechowo-krążeniowej z wykorzystaniem Oxymetru napalcowego. Zespół Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przedstawił rozwiązania z zakresu telerehabilitacji.
W dniu 24.4.2015 r. odbyła się sesja międzynarodowej sieci „Telenursing”, prowadzona przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN). Z wykorzystaniem łączy informatycznych zaprezentowano projekty realizowane przez pielęgniarki będące członkami sieci z USA, Australii i Polski. Zakład Pielęgniarstwa Społecznego i Zarządzania w Pielęgniarstwie reprezentowała dr Dorota Kilańska, która przedstawił referaty dotyczące m.in. wyników projektu ENS4CARE. W tym: zintegrowanej opieki z wykorzystaniem narzędzi IT, zastosowania narzędzi informatycznych dla zwiększenia współpracy pomiędzy podstawową opieką a drugim stopniem referencyjnym ochrony zdrowia w Europie.
Podczas sesji sieci „Telepielęgniarstwa” zaprezentowano referat dotyczący aktualnego statusu wdrażania rozwiązań interoperacyjności w pielęgniarstwie, w Polsce.
Jak wspomniano wcześniej Med@Tel to także debaty dotyczące różnych zagadnień, związanych m.in. z ekonomizacją ochrony zdrowia, korzyściami z wykorzystania rozwiązań softwarowych oraz korzystania z mediów społecznościowych. Spotkanie to, to nie tylko wspaniała możliwość nauki, ale i nawiązania kontaktów, które mogą zaowocować w przyszłości, ale także kuźnia pomysłów do realizacji w praktyce.
Więcej informacji na stronie http://www.medetel.eu/index.php
Informacje ogólne
Dziekanat
Informacje dla pracowników
Informacje dla studentów
- Studia podyplomowe DLA OSOBY WYKWALIFIKOWANEJ QUALIFIED PERSON
- Studia podyplomowe ELEMENTY METODOLOGII BADAŃ EMPIRYCZNYCH W MEDYCYNIE I ZASTOSOWANIA STATYSTYKI W BADANIACH BIOMEDYCZNYCH
- Studia podyplomowe TELEMEDYCYNA I TELEOPIEKA-PRAWNE ASPEKTY
- Studia podyplomowe EDUKATOR ZDROWOTNY W ZAKRESIE CUKRZYCY, OTYŁOŚCI I INNYCH CHORÓB PRZEWLEKŁYCH
- Studia podyplomowe ZARZĄDZANIE W SYSTEMIE OCHRONY ZDROWIA Z ELEMENTAMI PRAWA MEDYCZNEGO