Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Dzień Położnych

Posted Opublikowane przez Kamil Kostelecki w Aktualności

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

z okazji dzisiejszego Święta – Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Dnia Położnych składam wszystkim, w imieniu Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego Oddział w Łodzi najserdeczniejsze życzenia – spełnienia zawodowego, pozytywnego środowiska pracy i radości z tego co robimy.

Pielęgniarki są liderami zmian, ich praca jest niezbędna dla osiągnięcia Zrównoważonych Celów Rozwoju ONZ, każdego dnia będąc najbliżej swoich podopiecznych są ich głosem – adwokatami w otaczającym środowisku i dzięki ich zaangażowaniu – codziennej trudnej pracy, możliwe jest  dobre funkcjonowanie naszych klientów/ pacjentów w sytuacjach kryzysowych.

Nauczając studentów przygotujemy ich do tego trudnego zadania, kształtujemy ich kompetencje do tego, aby być dobrymi pielęgniarkami.
Życzę, aby ten dzień i kolejne były radosne i cieszyły najdrobniejszymi nawet osiągnięciami. Życzę atmosfery w pracy sprzyjającej rozwojowy zawodowemu – zawodowemu spełnieniu.

Wszystkiego najlepszego dla Pielęgniarek i Położnych oraz przyszłych pielęgniarek i położnych – naszych studentów.
Załączam także życzenia od Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Pielęgniarek.

w imieniu Zarządu
dr Dorota Kilańska